Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Velkommen

Kalender

onsdag
dec 07
14:00

Café-eftermiddag

Sognehuset
20 kr.
torsdag
dec 08
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
torsdag
dec 08
19:30-20:30

AFLYST Julekoncert med Syngedrengene. AFLYST

Asperup Kirke
søndag
dec 11
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
dec 15
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
dec 18
10:30-11:30

Højmesse, fælles for de 7 sogne

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
dec 22
09:00-10:00

Båring skoles juleafslutning i kirken

Asperup Kirke
fredag
dec 23
19:00-20:00

Julefred

Asperup Kirke
lørdag
dec 24
10:00

Familiegudstjeneste med Nikodemus

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
lørdag
dec 24
13:00-14:00

Julegudstjeneste i Asperup kirke

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
lørdag
dec 24
14:30

Julegudstjeneste i Roerslev kirke

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
lørdag
dec 24
16:00-17:00

Julegudstjeneste i Asperup kirke

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
dec 25
09:00-10:00

Gudstjeneste

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
dec 25
10:30-11:30

Højmesse

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
jan 01
14:00

Nytårsgudstjeneste

Asperup Kirke
søndag
jan 01
15:30

Nytårsgudstjeneste

Roerslev Kirke
mandag
jan 02
13:30

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
jan 02
16:00

Stolegymnastik

Sognehuset
onsdag
jan 04
14:00-16:00

Caféeftermiddag

Sognehuset
20 kr. for kaffe og brød
torsdag
jan 05
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
jan 08
10:30

Højmesse

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
jan 12
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
jan 15
10:30

Højmesse

Asperup Kirke
mandag
jan 16
13:30

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
jan 16
16:00

Stolegymnastik

Sognehuset
tirsdag
jan 17
17:00-20:00

Menighedsrådsmøde

Sognehuset
torsdag
jan 19
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
jan 22
14:00

Gudstjeneste v. Vita Andreasen

Asperup Kirke
Vita Andreasen
torsdag
jan 26
08:30-09:00

Morgensang

Asperup Kirke
torsdag
jan 26
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
jan 29
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
mandag
jan 30
13:30

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
jan 30
16:00

Stolegymnastik

Sognehuset
onsdag
feb 01
14:00

Café-eftermiddag

Sognehuset
torsdag
feb 02
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
feb 05
10:30-11:30

Højmesse

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
feb 09
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
feb 12
09:00-09:45

Gudstjeneste

Roerslev Kirke
Anne Marie Krogh Kristensen
mandag
feb 13
13:30

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
feb 13
16:00

Stolegymnastik

Sognehuset
torsdag
feb 16
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
feb 19
10:30-11:30

Højmesse

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
feb 19
11:30

Tøndeslagning, fastelavn

Sognehuset
tirsdag
feb 21
17:00-20:00

Menighedsrådsmøde

Sognehuset
torsdag
feb 23
08:30-09:00

Morgensang

Asperup Kirke
torsdag
feb 23
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
torsdag
feb 23
17:30-21:30

Matador-aften

Sognehuset
søndag
feb 26
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
mandag
feb 27
13:30

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
feb 27
16:00

Stolegymnastik

Sognehuset

Følg os på Facebook